Nowa Kolekcja Tarkett

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową kolekcją podłóg drewnianych Tarkett. Znajdą tu Państwo produkty najwyższej jakości w doskonałych cenach.

Kolekcje Tarkett

Realizacje

Główny Dystrybutor
Tarkett Wood:

ERZET - PODŁOGI sp. j.

ul. Gazownicza 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel.: +48 33 812-57-72
Faks: +48 33 812-58-29

Przedstawiciel Handlowy:
kom. 693 410 467

Brzoza - przedmiot kultu natur romantycznych i źródło natchnienia dla poetów i trubadurów. Indianie Północnoamerykańscy znaleźli dla niej najbardziej praktyczne zastosowanie: z pni brzozy budowali canoes, łodzie rzeczne. Dawne canoes z pni brzozowych stanowią inspirację dla słynnych współczesnych canoes kanadyjskich. Zastosowanie drewna brzozy w wydaniu firmy Tarkett, to podłogi drewniane o unikalnych możliwościach rozświetlania wnętrz mieszkalnych.


Przez lata buk służył jednocześnie jako opał i jako drewno do praktycznego zastosowania. Zakres jego stosowania był szeroki: od wyrobu beczek aż po elementy stępek statków. Jako materiał podłogowy, buk znany jest ze swojej wysokiej trwałości i twardości oraz jasnego i jednolitego koloru. Nadaje się do różnych wnętrz.


Od najdawniejszych czasów dąb stanowił materiał do budowy statków. Począwszy od pierwszych łodzi z wydrążonego pnia dębu, aż po pełne gracji żaglowce. Obecnie dąb traktowany jest jako klasyk w historii podłóg drewnianych. Stąpając po dębowej podłodze swego domu, można naprawdę przywiązać się do tego drewna, które starzeje się z takim wdziękiem.


Podłoga jesionowa charakteryzuje sie bardzo wyraźnymi włóknami, które w sposób atrakcyjny i dyskretny łączą się w klasycznym wzorze klepki. Proponujemy dwa warianty do wyboru, jeden jasny i jednolity, drugi żywy i zróżnicowany. Podłoga jesionowa jest bardzo funkcjonalna i rzeczywiście twardsza od dębowej.


Od dawnych czasów klon bywał często uważany za najpiękniejsze drzewo w lesie. Jego drewno jest też wyjątkowe w swoim rodzaju. Używane było do wyrobu mebli, kolb strzelb i instrumentów muzycznych. Dzisiaj za najważniejsza cechę klonu uważa sie jego trwałość - klon kanadyjski należy do najtrwardszych z dostępnych rodzajów drewna.


Orzech amerykański to dekoracyjne drewno z wyraźnym, falistym rysunkiem włokien i słojów w kolorze oliwkowo – brązowym. Występuje w zachodnich, środkowych i północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Dorasta nawet do 50 m wysokości. Jego liście rozwijają sie późną wiosną.